Společenství farností Pohořelice, Vlasatice, Cvrčovice a Nová Ves

Úvodní stránka

Drazí přátelé,

dostali jste se na stránky našich farností. Srdečně Vás vítám a přeji hojnost Božího požehnání pro Vás i Vaše blízké.

Vstoupili jsme do liturgického mezidobí.

Začalo hned nádhernými slavnostmi:
Slavnost Nejsvětější Trojice,
Slavnost Těla a Krve Páně,
Slavnost Nejsvětějšího Srdce Pána Ježíše a
památka Neposkvrněného Srdce Panny Marie.

Sám Bůh nám do našeho běžného života nabízí svoji lásku pomoc. Nejsme sami, On je s námi a neopouští nás. Proto si uvědomme Boží Lásku ke každému z nás. Jeho lásksa je tak něžná, tak velká, tak skutečná, tak živoucí, že Ježíš přišel na svět jen kvůli tomu, aby nás naučil, jak máme i my milovat.

Láska nikdy nevychladne, nezkamení, ona je synonymem života. Skutky lásky a projevy lásky vedou k míru.

A kde tato láska začíná? Přímo v naších srdcích. Musíme si uvědomit, že jsme byli stvořeni pro větší věci než být pouhým číslem na světě, nejsme tu pro diplomy a tituly, pro tu či onu práci.

Byli jsme stvořeni, abychom milovali a byli milováni.

K tomu Vám žehnám, Váš farář Jaroslav Svoboda

kostel_Pohorelice.jpg